Bugün

Uzmanı uyardı: Güneş kremi alırken dikkat!

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa’da Eczacı İbrahim Halil Taşçı güneş kremi kullanmanın önemli vurgularken ayrıca tehlike oluşturabilen ve güvenli olmayan markalı kremlerin internetten satın alınmamasına dikkat çekerek uyarılarda bulundu. 

03 Haziran 2023 - 14:03
TAKİP ETTAKİP ET

Şanlıurfa’da sıcak ve kurak havaların hâkim olmasıyla insanlar güneş koruyucu kremlere ihtiyaç duyuyor. Peki, güneş kremi alırken nelere dikkat edilmeli, güneş kremi günde kaç kez düşünülmeli bu gibi tüm soruların cevabı işte haberimizde…

Güneş kremi seçerken, kremin içerisinde bulunan maddelerin büyük önem taşıdığını belirten Taşçı  UVA ve UVB ışınlarından sizi koruyacak kremlere yönelmemiz gerektiğini ve güneş koruma faktörü 30 yada 50 faktör seçeneğini belirlememiz gerektiğini vurguladı.

Eczacı Taşçı uyardı! “Fiyatları uygun diye aldanmayın”

Yaz mevsiminde en çok kullanılan ürünlerin başında güneş koruyucular insanlar tarafından çok rağbet görüyor. Özellikle de coğrafi konum olarak yaz aylarının kavurucu sıcaklarından dolayı Şanlıurfa’da güneş kremi kullanımına uzmanlar dikkat çekiyor.

Yazın en sıcak zamanlarına girerken uzmanlar bol sıvı tüketimi, hafif ve açık renkli kıyafetler giyilmesi, şapka takılması ve yüksek seviye güneş koruyucu kullanılması tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da eczacılık yapan İbrahim Halil Taşçı son dönemlerde internet üzerinden satılan güneş kremlerine karşı vatandaşlara uyarılarda bulunarak “Parası az diye aldanmayın” dedi.